КОНЦЕПЦІЯ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ БЕЗПЕКИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В МАЙБУТНІХ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ
pdf

Ключові слова

концепція
культура безпеки професійної діяльності
майбутні кваліфіковані робітники будівельного профілю
заклади професійної (професійно-технічної) освіти
професійна підготовка

Як цитувати

Kulalaieva, N. (2019). КОНЦЕПЦІЯ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ БЕЗПЕКИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В МАЙБУТНІХ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ. Проблеми інженерно-педагогічної освіти, (59), 18–27. https://doi.org/10.32820/2074-8922-2018-59-18-27

Анотація

Актуальність дослідження пояснюється необхідністю забезпечити в професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників будівельного профілю врахування людських та організаційних чинників безпеки в їхній майбутній фаховій діяльності. Складність користування сучасним будівельним обладнанням і підвищена відповідальність за якісне виконання технологічних процесів вимагають означеного.

Мета дослідження полягає в обґрунтуванні та розробленні дійової концепції формування культури безпеки професійної діяльності в майбутніх кваліфікованих робітників будівельного профілю. Метою цього є розвинення в них ціннісного ставлення до життя та здоров’я, середовища перебування, національної гідності та самосвідомості; оволодіння систематизованими знаннями, вміннями й навичками, необхідними для побудови стратегій безпечної професійної поведінки; виявлення та використання професійно значущих якостей, важливих для організації власної праці на засадах культури безпеки професійної діяльності.

Результати. Визначені нормативно-правові міжнародні та державні документи, на яких ґрунтується розроблена авторкою концепція, орієнтовані на забезпечення освіті в інтересах сталого розвитку, зокрема безпеки праці, здоров’язбереження, енергоефективності та екологічної безпеки в професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників будівельного профілю.

Запропонована модель формування культури безпеки професійної діяльності в майбутніх кваліфікованих робітників будівельного профілю ілюструє такі його складові, як: опанування теоретичними та практичними знаннями в галузі культури безпеки професійної діяльності; володіння вміннями й навичками професійної діяльності на засадах культури безпеки професійної діяльності; розвиток професійно значущих якостей, важливих для опанування нею; прагнення до опанування культурою безпеки професійної діяльності та ціннісного ставлення до неї.

Виокремлені зміст культури безпеки професійної діяльності та основні вимоги до нього, а також педагогічні умови її формування в закладах професійної (професійно-технічної) освіти сприятимуть упровадженню компоненти культури безпеки професійної діяльності до змісту професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників будівельного профілю.

https://doi.org/10.32820/2074-8922-2018-59-18-27
pdf